top of page
AdobeStock_183608912.jpeg

PODOLÓGIA

Nový špecializovaný zdravotnícky odbor, ktorý zaisťuje komplexnú starostlivosť o chodidlá. Ide o zdravotné ošetrenie nôh a chodidiel semikritických (stredne rizikových) a kritických (rizikových) klientov. Ošetrenie vykonáva podológ- zdravotnícky pedikér.

 

Sme prvou odbornou podologickou prevádzkou v Banskej Bystrici a širšom okolí. Spolupracujeme s lekármi (dermatológovia, diabetológovia, angeziológovia a ortopédi) a ďalšími odborníkmi ako fyzioterapeuti, ortopedickí technici.

20230206_105127.jpg

Zdravotná pedikúra

Podologické ošetrenie (zdravotná pedikúra) je náročnejšie ošetrenie mykotických, zdeformovaných, zhrubnutých nechtov vyžaduje si precíznosť a skúsenú prácu odborníka- zdravotníckeho pedikéra, ošetrenie hyperkeratóz, zhrubnutých častí pri rôznych deformáciach, pri zhoršenom zdravotnom stave (syndróm diabetickej nohy, neuropatia, recidívne stavy mykóz, psoriáza, alergie...). Patria sem aj ošetrenia, ktoré sú spôsobené mechanickým poškodením (hematóm pod nechtom, onycholýza.

Ošetrenie zarastených nechtov

Špony- technika korekcie nechtov, ktorú používame na zdeformované, zarastené, skrútené nechty. Pomocou šponovania docielime vyrovnanie nechtu, odstránenie bolesti a zápalu, zlepšenie fyziologického rastu. Príčiny zarastania nesprávne a nedôsledné (vo vale zastane zvyšok nechta) strihanie, vystrihovanie nechtov, nevhodná obuv, vrodené deformity, chirurgický zásah, porušené nechty onychomykózou. U nás v podologickom centre používame techniku špôn Imkor, Ross Fraser a Titánová niť.

20221103_133854.jpg

Príprava bradavice k dermatológovi

podologia.jpg

Odstránenie clavusu (kurieho oka)

AdobeStock_411731246_edited.jpg

Nájdete nás

Adresa

Kalinčiakova 6638/1

974 05 Banská Bystrica

Telefón

0907353740

Otváracie hodiny

Pon - Pia

9:00 – 18:00

Sobota

po dohode

Nedeľa

po dohode

bottom of page